Održan je Panel: Ljudski resursi i turizam budućnosti

U petak, 15. decembra 2017. godine, na Fakultetu za turistički i hotelijerski menadžment Univerziteta Singidunum održana je panel diskusija „Ljudski resursi i turizam budućnosti”.

Panel diskusija je organizovana i održana u okviru kontinuiranog doprinosa koji Univerzitet Singidunum i konferencija SITCON (Singidunum International Tourism Conference) pružaju razvoju naučne i stručne misli u turizmu.

Na početku Panela uvodne govore održali su prof. dr Slobodan Unković, emeritus i prof. dr Slobodan Čerović, dekan Fakulteta za turistički i hotelijerski menadžment, čime je i panel svečano otvoren.

Moderator panela je bio prof. dr Jovan Popesku, a kao glavni panelisti u diskusiji su učestvovali:

• dr Vladimir Džamić, državni sekretar u Ministarstvu prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Vlade Republike Srbije;
  • dr Miroslav Knežević, državni sekretar u Ministarstvu trgovine, turizma i telekomunikacija Vlade Republike Srbije;
  • Aleksandar Seničić, direktor Nacionalne asocijacije turističkih agencija Srbije – YUTA;
  • Dr Georgi Genov, direktor Poslovnog udruženja hotelsko ugostiteljske privrede Srbije – HORES;
  • Tijana Maljković, sekretar Udruženja za turizam Privredne komore Srbije;
  • Miodrag Popović, direktor Turističke organizacije Beograda;
  • Živorad Vasić, IHG Regionalni generalni direktor za hotele Crowne Plaza Beograd i Inter Continental Ljubljana;
  • Zoran Arsenović, direktor agencije Kontiki Travel i predsednik UO YUTA-e;
  • Petar Jovanović, zamenik direktora, FlyFlyTravel;
  • Jelena Šuleić – generalni direktor grupacije „A hoteli“
  • Marija Josipović, asistent generalnog direktora hotela Falkensteiner, Beograd;
  • Zoran Milošević, direktor ljudskih resursa, hotel Hyatt Regency, Beograd

Prisutno je bilo preko 200 učesnika u radu Panela.

Po završetku Panela dodeljene su nagrade i priznanja predstavnicima turističke privrede u okviru projekta „Ocena kvaliteta turističke ponude grada Beograda“ koji Univerzitet Singidunum već drugu godinu organizuje zajedno sa partnerima: Sekretarijatom za privredu Skupštine Grada Beograda, Turističkom organizacijom Beograda, Privrednom komorom Beograda i poslovnim udruženjima HORES i YUTA. Više informacija o dodeli nagrada možete pogledati na sledećem linku.

Galeriju fotografija sa održanog Panela možete pogledati na sledećem linku.